2016.03.22
VAIKŲ VELYKĖLĖS

Regina KASPARAVIČIENĖ Mockaičių pagrindinės mokyklos Ikimokyklinės grupės auklėtoja

Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1 - 5 klasių mokiniams mokykla ir renginių organizatorė I.Sabaliauskienė organizavo Vaikų Velykėles "Rid rid margi margučiai". Vaikų Velykėlės - tai šventė ir mažiems, ir dideliems. Velykų bobutė (mokytoja R.Sabaitienė) ir jos pagalbininkas - "zuikutis" (antrokas Edgaras Devolskis) visus susirinkusius pasveikino su praėjusiomis šv.Velykomis ir kvietė dar kartą prisiminti šios šventės papročius ir tradicijas bei pasilinksminti. Velykų bobutė priminė, kad Vaikų Velykėlės dar vadinamos Atvelykiu.

Šventės metu kartu su Velykų bobute ir "zuikučiu" žaidėme velykinius žaidimus, šokome, minėme mįsles. Labiausiai vaikus sudomino margučių ridenimas. Jų vaikai atsinešė iš namų. Kiekvienas stengėsi prisirinkti kuo daugiau margučių. Teigiamų emocijų suteikė pradinukų atliekamos dainelės apie Velykas, pavasarį (mokinius ruošė mokytojas A.Čiužauskas), pradinukų šokiai - rateliai "Gaspadinė", Kiškelis" (ruošė mokytoja R.Sabaitienė). Su dideliu entuziazmu vaikai margino popierinius kiaušinius, kuriais papuošė kiaušinio maketą (dalyvavome Didžiojo Velykų Margučio aplikacijos kūrime). Taip pagaminome margutį, kurio aukštis - 2m, plotis - 1 m.

Renginio pabaigoje visiems šventėms dalyviams buvo įteiktas R.Karbauskio prizas - CD "Garny, garny, pasuk ratą.".

Graži buvo šventė, kurios metu prisimintos senos tradicijos, žaidimai. Visi liko patenkinti, išsiskirstė kupini gerų emocijų....