2014.11.22
Rudens šventė

Irena Sabaliauskienė

Tytuvėnų kultūros centro Mockaičių skyriaus renginių organizatorė

 

    Kai nuveikti darbai, ateina metas švęsti, kartu pavakaroti, pasidžiaugti pilnais aruodais, pabendrauti su kaimynais. Tamsų ir ūkanotą šeštadienio vakarą į didžiausią Mockaičių ,,gryčią“ susirinko vietiniai gyventojai, svečiai ir kaimyninių bendruomenių atstovai. Šventėme darbų pabaigtuves ir kaimo kapelos 5 metukų gimtadienį. Mus pasveikinti atvyko seimo narė Alma Monkauskaitė, vicemeras Kęstutis Bilius, administracijos direktorė Irena Sirusienė, tarybos narė, VMI Kelmės poskyrio vedėja Zita Loseva, Radviliškio kultūros centro kapela ,,Radvija“, vadovaujama Jūratės Stakvilevičienės, Tytuvėnų kultūros centro atstovas Regimantas Zenauskas, Šedbarų ir Budraičių bendruomenių atstovai, kolektyvo ,,Vakarė atstovas Vytautas Kučinskas, kaimo gyventojai.

    Po trumpo mūsų kapelos koncerto vedančiosios Magdė ir Barbora pradėjo verti kapelos vadovui Arvydui Čiužauskui ir visam kolektyvui sveikinimų, prisiminimų ir palinkėjimų ,,karolius“ iš ,,abarankų“. Karoliai gavosi sunkūs, bet buvo labai šilti ir nuoširdūs.

Linkėjome kapelai sveikatos, skambių dainų, gerų balsų, naujų instrumentų ir t.t Karolius vėrė ir seimo narė, ir ,,krikštatėviai“ (Šedbarų kapelos atstovai ), ir kiti sveikintojai.

    Ilgiausias sveikinimas gavosi iš Radviliškio. Liaudiškos muzikos kapelos ,,Radvija“ koncertas buvo labai šiltas, nuoširdus. Žiūrovai plojo, šoko ir kartu dainavo. Atsidėkodami už koncertą vadovei Jūratei įteikėme seniūno Valdo Ivanausko padėką, gėles ir didelę pintinę šventės ,,kermošiaus“.

    Kadangi ruduo kaime yra skerstuvių metas, o ir kiaulės kaime beveik baigia išnykti, mūsų gaspadinės sugalvojo prizą svečiams ir rėmėjams - ,,kiaulienos smalčių“. Kaip mūsų vedančiosios sakė, ,,tinka kepti ir girgždančias vietas sutepti“. Tokie prizai sveiki, be jokių E, buvo skirti : seimo narei Almai Monkauskaitei, seniūnijai, kredito unijai ,,Kelmės taupa“, mūsų ir ,,Radvijos“ kapelų vadovams. O šventės rėmėjams ūkininkams Vijolei Daujotienei, Daliai ir Alvydui Poškoms, Sabaliauskams , linkėdami sveikatos, gerų ateinančių metų, įteikėme kvapnius vazonus su čiobreliais. Nuoširdų ,,AČIŪ“ ir gėles dovanojome šventės vedančiosioms Magdei ir Barborai (Vilmai Stonienei ir Aušrai Jocienei).

    Buvo ir šventės antra dalis – karštas kaimiškas ,,kugelis“, šventinis tortas, linksma muzika ir šokiai. Žodžiu, visko buvo daug, daug, daug... Ačiū dalyvavusiems.

 

IMG_2609.JPG

IMG_2622.JPG

IMG_2627.JPG

IMG_2634.JPG

 

IMG_2646.JPG

IMG_2660.JPG