2014.07.25
Vasaros šventė

 

Irena Sabaliauskienė

Tytuvėnų kultūros centro Mockaičių skyriaus renginių organizatorė

Mockaičių kaimo bendruomenės pirmininkė

                      Pasidžiaugti nuveiktais darbais, pabūti kartu su kaimynais, svečiais, visais šventės dalyviais -  visa tai mums jau ketvirtus metus labai gerai pavyksta po mūsų parko liepomis, gražioje tradicinėje kaimo vasaros šventėje ,,Po parko liepom“.

Į nemokamą kvapų terapiją, džiuginančią uoslę ir sielą po parko liepomis penktadienio vakarą susirinko nemažas būrys mockaitiškių, aplinkinių kaimų gyventojų ir svečių. Savo dalyvavimu mus pagerbė seimo narė Alma Monkauskaitė, Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas.  Nuoširdus  AČIŪ ir muzikiniai sveikinimai buvo skirti svečiams, šventės rėmėjams, nominantams, meno mėgėjams, mūsų meistreliams, gražiausių sodybų šeiminikams, gaspadinėms ir kt.             

Pagerbėme ilgaamžę, šviesuolę, kaimo pasakorę Stefą Gumuliauskienę. Ją sveikino seimo narė Alma  Monkauskaitė ir  bendruomenė. Labai smagu, kai kaime kuriasi jaunos šeimos, gimsta jų vaikai, todėl  kasmet  nominuojame jauniausią kaimo gyventoją. Šiemet pasveikinome Emilį Jautušenka ir jo tėvelius. Kasmet pagerbiame senolius, kuriems  nuo šventės iki šventės sukanka 80 ir 85 metai. Šiemet šventėje pasveikinome: Liudoviką Kisielienę, Alfonsą Baltrušaitį, Valeriją Musneckienę, Elžbietą Norutienę, Vladislavą Grišienę ir Stasę Jankauskienę. ,,Mūsų sutuoktinių“ nominaciją  šioje šventėje skyrėme Janinos ir Antano Banių šeimai. Šiais metais pagrindinė šventės puošmena buvo kaimo moterų pagamintas floristinis kilimas. Renginio metu padėkojome pagrindinei floristei Vytai Knyzelienei ir visoms moterims jį sukūrusioms.

Šventės metu vyko mūsų ,,Svetainės po liepomis“ pristatymas. Šiemet buvo padaryti du nauji ąžuoliniai suolai su medžio drožybos elementais. Tai pradžia mūsų ,,Svetainės“, kuri atliks įvairias funkcijas: čia gersime arbatą, organizuosime įvairias popietes, klausysimės muzikos, mokiniams bus lauko klasė ir visiems – poilsio kampelis.  Apie savo naują kūrinį – du ąžuolinius suolus

papasakojo liaudies meistras Eugenijus Arbušauskas. Vienas suolas buvo padarytas projekto ,,Pažink, gražink ir garsink savo kaim“ lėšomis (Kelmės savivaldybės lėšos nevyriausybinėms organizacijoms remti ), kitas – UAB ,,Idavang“ lėšomis .

Kasmet padėkojame ir gražiausių sodybų šeimininkams. Jų mūsų kaime labai daug. Šiemet  atminimo suvenyrus  dovanojome : Adelei Vilčinskienei, Genutei ir Broniui Tverijonams, Nijolei ir Arūnui Jasiulioniams, Apolonijai ir Konstantinui Legeckams, Stasei Samušienei, Jurgitai ir Svajūnui Rasickams.

                      Po nominacijų ir įvairių atrakcijų šventės gaspadinės vaišino po liepomis virta skania arbata, vyko gatvių atstovų vaišių prie arbatos pristatymas. Šventės metu mus linksmino vietiniai meno mėgėjai (vokalinis ansamblis, duetas, kaimo kapela) ir kaimiškos muzikos kapela ,,Trukt už vadžių“ iš Telšių rajono. Šventę vedė Mockaičių pagrindinės mokyklos mokytoja Vilma Stonienė.Jai talkino Aušra ir Vidmantė.

Besiklausant meno vadovo Arvydo dainų,  ėmė temti, parko liepose sužibo medinių krepšelių žibintai, mūsų moterų floristinį kilimą apšvietė degantys fakelai, įsiliepsnojo šventinis laužas. Tada šventės organizatoriai į dangų paleido spalvotus oro žibintus, helio balionus su šaltomis ugnelėmis, o mintyse jau buvo ateities svajonės apie kitų metų šventę ir kitus svarbius darbus savo kaimui.

                      Belieka pridurti, kad mūsų šventę rėmė: UAB ,,Idavang“, Kelmės rajono savivaldybė, Tytuvėnų apylinkių seniūnija, ūkininkai : Vijolė Daujotienė, Sabaliauskai, Dalia ir Alvydas Poškos, Vyta ir Vaclovas Knyzeliai, Tytuvėnų kultūros centras, Stasė Samušienė, verslininkė Zita Navickienė, bendruomenės nariai.

 apieremgin_AutoCollage_11_Images.jpg