2013.11.23
Kaimo gryčioj sujudimas

Irena Sabaliauskienė

Tytuvėnų kultūros centro Mockaičių skyriaus renginių organizatorė

Mockaičių kaimo bendruomenės pirmininkė

 

Lapkričio 22dienos vakarą kaimas šventė Mockaičių kultūros namų kūrybinės veiklos 55-metį. Didžiojoje kaimo gryčioje, dar kvepiančioje dažais, tikrai buvo didelis sujudimas. Prie įėjimo į salę svečius, kaimo gyventojus ir atlikėjus pasitiko dramos kolektyvo nariai: Kunigunda su Šalaputriu bei Morta su Barbora (vaidintų pjesių personažai). Prisiminimui apie šventę jie dalino medinius kalendoriukus su užrašu ,,Mockaičių kaimo bendruomenė“.

Renginio vedančioji Sigita ir antrokas Denas šventę pradėjo dialogu apie greitai bėgantį laiką, apie mūsų nuolatinį skubėjimą, Skubame visi ir dideli, ir maži. Net ir Denas, po trumpo dialogo pabėgo nuo scenos, pasakęs, kad skuba ir nebeturi laiko kalbėti. Tada aštuonios gražios Tytuvėnų kultūros centro ,,gaspadinės“ sušoko šokį su ,,kalataukomis“. Šis šokis mintimis nevieną šventės dalyvį sugražino į praeitį.

Renginio vedančiosios paprašyti nuspalvinti LAIKĄ šventinėmis spalvomis, į sceną vienas po kito lipo vietiniai meno mėgėjų kolektyvai: dramos kolektyvas, moterų duetas, moterų vokalinis ansamblis ir liaudiškos muzikos kapela.Jų pasirodymas buvo labai trumpas, nes laukė svečių koncertas.

Kad šventinis renginys neprailgtų, Morta ir Barbora buvo paruošusios saldainius-siurprizus. Viename iš jų buvo prizas. O šventės gaspadinės Vaida ir Regina dalyvius vaišino šviežiai spaustomis morkų sultimis, naminėmis bandelėmis, mineraliniu vandeniu, obuoliais.

Su švente mockaitiškius pasveikino: Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Kelmės VVG valdybos pirmininkė, Kražių kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė, Kelmės viešosios bibliotekos direktorė Rita Grišienė, Tytuvėnų kultūros centro direktorė Alma Šlivinskienė, Tytuvėnų meno mokyklos direktorė Nijolė Astašauskienė, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Jadzė Gaupšienė, savivaldybės vyriausioji specialistė Dalia Skardžiuvienė, Tytuvėnų apylinkių seniūnijos seniūnas Valdas Ivanauskas ir Tytuvėnų apylinkių seniūnijos Šedbarų kaimo bendruomenės atstovas Stasys Butkus bei Kiaunorių kaimo ūkininkai Aurelija ir Vytautas Puidokai. Renginio metu prisiminimais dalinosi ilgametė Mockaičių kultūros namų darbuotoja Adelė Vilčinskienė.

Svečius vaišino vitaminais ir po rudens darganų nesirgti linkėjo ,,vaistininkas Šalaputris ir jo karingoji Kunigunda“.Vienam iš šventės dalyvių taip pat atiteko prizas.

Prieš svečių koncertą norėjosi visiems padėkoti. Sąrašas buvo gana ilgas. Pirmiausia norėjau padėkoti renginio vedančiajai – Šiaurės Lietuvos kolegijos lietuvių kalbos dėstytojai, tautodailininkei, fotografei Sigitai Damanskienei už gražias eiles, už šiltą ir nuoširdų renginio vedimą.Padėkojau Tytuvėnų kultūros centro choreografei Henrikai Barkauskienei, mūsų kolektyvų meno vadovui Arvydui Čiužauskui bei Tytuvėnų kultūros centro meno vadovui Regimantui Zenauskui, kuris įgarsino mūsų renginį.

Šiltas žodis ir rožių žiedai buvo skirti visiems meno mėgėjams, šventės gaspadinėms (Odetai Valčiukienei, Vaidai Valatkevičienei, Jadvygai Jarašienei, Danutei Šimkienei, Reginai Kasparavičienei, Laimai Bartaševičienei, Laurai Bielskienei ) bei renginio ,,administratorėms“ (Vilmai Stonienei ir Editai Tamašauskienei ).Nuoširdus ,,ačiū“ buvo ištartas ir renginio rėmėjams:

rajono tarybos nariui Stanislovui Baltrušaičiui, Tytuvėnų apylinkių seniūnui Valdui Ivanauskui, UAB ,,Eustata“ direktoriui A. Buziui (už laiku atliktus remonto darbus ), nuolatiniams mūsų švenčių rėmėjams ūkininkams: Vijolei Daujotienei, Eugenijai ir Algiui Paliuliams, Vytai ir Vaclovui Knyzeliams, Daliai ir Alvydui Poškoms bei individualios įmonės savininkei Zitai Navickienei.

Belieka pridurti, kad smagu buvo švęsti iš dalies suremontuotose patalpose iš ,,Leader“ programos. (Projektas ,,Mockaičių kaimo bendruomenės patalpų remontas ir pritaikymas bendruomenės reikmėms“). Renginio organizavimui buvo panaudotos taip pat ,,Leader“ lėšos. (projektas ,,Bendruomenės ir kultūros namų bendradarbiavimo šventė ,,Kaimo gryčioj sujudimas“.) Projekto reklamai buvo pagaminti ir šventės metu išdalinti tušinukai.

Antroje renginio dalyje pasirodė Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centro dainuojančio teatro merginos su programa ,,Aš pažįstu laimę“ ir ansamblis ,,Jonis“ vyrai. Šiltas žodis buvo pasakytas ir jiems. Po ilgo koncerto laukė gaspadinių vaišės ir Arvydo dainos.

 

IMG_1355.JPG

IMG_1356_1_.JPG

IMG_1371.JPG

IMG_1376.JPG