2012.03.02
„Pas Kazytę...“

Kovo antrąją Mockaičių bendruomenės namų salėje šurmuliavo linksmoji Kaziuko mugė, kurią jau vienuoliktus metus organizuoja Mockaičių pagrindinė mokykla ir bendruomenė.

Susirinkusius mugės svečius ir prekybininkus pasveikino Kazytė (mokytoja V.Stonienė). Mugės šeimininkė kvietė lankytojus nevarvinti seilės, o plačiai atvėrus pinigines keliauti rinktis patinkančio daikto. Pasirinkimo mugėje būta tikrai plataus, akys raibo nuo šiuometinės darbų gausos. Norintieji galėjo įsigyti ir apavą, ir saldėsį, ir praktiškesnį dalyką. Prekiavo visi: pradedant mažiausiais ir baigiant didžiausiais. Seilės tįso ne vienam žiūrint į skanučius ir minkštučius kepinius, kuriais buvo papuošti prekybininkų stalai. Prekybos kampeliai viliojo margaspalviais mokinių rankų darbo gaminiais. Mugėje viekė ir „Penktokų užeiga“(mokytoja L.Balabonienė), kurioje buvo galima išgerti puodelį kavos, atsigaivinti sulčių ir ledų kokteiliu ar sukirsti sumuštinį. Barmenais „dirbę“ penktokai stengėsi, jog kiekvienas klientas liktų patenkintas ir paliktų kuo daugiau arbatpinigių. Nuo penktokų neatsiliko ir vyriausieji dešimtokai (mokytoja J.Rasickienė). Jie visus norinčiuosius kvietė paragauti lietuviško skanėsto - „Tinginio“ ir atsigaivinti gira.

Kol lankytojai apžiūrinėjo, derėjosi, pirko prekes, juos savo dainomis ir muzika linksmino Mockaičių kaimo kapela. Dainos akordus keičiantys šokio garsai judėti privertė visus esančius salėje. Po suaugusiųjų scenoje pasirodė muzikos mokytojo Sauliaus Beniulio ruošti mokiniai: 1-4 klasių ansamblis, 5 klasės oktetas. Mugės metu pasirodė ketvirtokų S.Škėlos (skudučiai), S.Gedvygaitės (kanklės) duetas.

Mugėje apsilankė ir svečiai iš Šiluvos bei Tytuvėnų. Lankytojų akis ypač traukė Šiluvos vidurinės mokyklos 9 klasės mokinės Julijos Ambrozaitės autoriniai papuošalai. Atsirado daug norinčiųjų įsigyti merginos darbus. Ta proga Julijos mamai, kuri ir atstovavo dukrą, buvo įteiktas mugės „Naujienos“ diplomas. Spalvingais veltinio darbais prekiavusioms Tytuvėnų atstovėms taip pat netrūko pirkėjų. Joms, kaip ir šiluviškei J.Ambrozaitei buvo įteiktas mugės „Naujienos“ diplomas.

Atėjus mugės pabaigai šeimininkė Kazytė padėkojo jos dalyviams ir pakvietė būtinai susitikti tradicinėje 12 – ojoje Kaziuko mugėje, Mockaičiuose.

Rita EIZINTAITĖ

Mockaičių pagrindinės mokyklos

lietuvių kalbos mokytoja

 

Ak___trauk_____vair__s_skan__stai.JPG

 Akį traukė įvairūs saknėstai

Mug__s_naujiena__autoriniai_9_kl._mokin__s_Julijos_Ambrozait__s_darbai____iluvos_vid._m_kla.JPG

Mugės naujiena

 

Pradini___klasi______prekybininkai___.JPG

Pradinių klasių "prekybininkai"

 

Sve__ius_linksmino_Mockai__i___kapelos_muzikantai.JPG

Svečius linksmino Mockaičių kapelos muzikantai