2012.02.21
Užgavėnių šėlsmas Mockaičiuose

Speiguotas ir šaltas vasaris atnešė vieną savičiausių ir įdomiausių švenčių – Užgavėnes. Ta proga Mockaičių pagrindinės mokyklos mokiniai ir bendruomenės nariai rinkosi mokyklos kieme, kur iš visų jėgų stengėsi vyti žiemą iš kiemo.

Šventės dalyvių akis džiugino gausybė persirengėlių: žydai, čigonai, raganos, velniai, daktarai. Renginį pradėjo gaspadorius (A. Butkus) su gaspadine (mokytoja V. Stonienė) ir Kanapiniu (A. Belskis, 10 kl). Netrukus daktarai (9 klasė) rogėmis atvežė ir Lašininį (V. Valatkevičius, 7 kl.), kuris buvo toks prisivalgęs, jog dėl savo stoto negalėjo paeiti. Kol Mockaičių bendruomenės moterys kepė blynus, virė košę, vyko įnirtingas Kanapinio ir Lašininio ginčas. Lašininis iš visų jėgų stengėsi įrodyti, kad jam dar ne metas iškeliauti. Su velnių pagalba išsiritęs iš rogių ir įsiropštęs į medį perskaitė „Lašinių ministerijos“ gromatą, kuria buvo šlovinama lašinių galybė.

Gaspadinė, matydama, jog lašinių šlovinimas užsitęs per ilgai, pakvietė visus persirengėlius į ratelį. Skambėjo gaspadoriaus polka, velnio ir giltinės valsas. Pašokus prasidėjo rungtynės. Kiekvienos klasės atstovui užrištomis akimis reikėjo sudaužyti ąsotį. Šventės metu buvo renkama ir taikliausia ranka. Rungties metu kiekvienas turėjo pataikyti su sniego gniūžte į iš anksto paruoštą taikinį. Vyko ir virvės traukimas, kur nugalėjo Kanapinio komanda. Pamiklinę rankas šventės dalyviai ėjo pasistiprinti. Jų laukė garuojantis puodas košės ir keptuvėje čirškantys blynai. Kol dauguma šveitė blynus, norintys galėjo pasivėžinti Kanapinio ir Lašininio traukiamomis rogutėmis. Tokių drąsuolių atsirado ne vienas, todėl vadeliotojams teko apsukti keletą ratų apie mokyklą.

Pasistiprinusių laukė rimčiausias darbas – Morės deginimas. Kad ir labai nenoromis ji supleškėjo, nusinešdama visa, kas bloga.

 

Rita EIZINTAITĖ

Mockaičių pagrindinės mokyklos

lietuvių kalbos mokytoja

 

 

Daktar__lis__K.Val__iukas__9_kl.__gydo_Velni____T.Jocius__6_kl._.JPG

Daktarėlis (Karolis Valčiukas, 9 klasė) gydo velnią (Vilius Valatkevičius, 7 klasė)

Gra__iausios_kauk__s_rinkimai.JPG

Gražiausios kaukės rinkimai