2009.11.20
Susirinkome į didžiausią Mockaičių kaimo pirkią

Seniau žmonės baigę visus darbus susirinkdavo i didžiausią kaimo pirkią, kad galėtų linksmai pavakaroti.Lapkričio 20-osios vakarą Mockaičių kultūros namuose susirinko didelis būrys svečių ir saviškių į rudens šventę ,,Tai užgrosim, uždainuosim“.Čia po sunkių vasaros darbų šventėme naujai susikūrusios kaimo kapelos krikštynas.

Trumpai koncertavo Mockaičių moterų vokalinis ansamblis ir naujai susikūrusi kaimo kapela.Po to į sceną kvietėme ,,krikštatėvius“ (Šedbarų kaimo kapelą )Gaila, ,,kūma iš banko“ neatvyko,(kredito unija rėmė šventę ) bet ,,kūmos“ pyragas buvo. Vėliau savo naujai sukurtą kaimo kapelą turėjome : ,,suinventorizuoti“ , ,,suvakcinuoti“, prisaikdinti ir pasveikinti.Po visų atliktų darbų , kad ką tik ,,pakrikštyta“ kapela neišsisklaidytų, apjuosėme simboliniu ,,krikšto kaspinu“ ir įteikėme vadovui , su pažadu, saugoti, auginti ir nuo savęs nepaleisti.Mylėti savo kaimą, visaip garsinti Mockaičius, puoselėti kaimo tradicijas prisiekė : Petras Gaigalaitis, Bronius Jarašius, Stanislovas ir Danutė Šimkai, Algis Rudaitis ,Irena Milkintienė, Karolis Valčiukas ir kapelos vadovas Arvydas Čiužauskas.Vėliau buvo įneštas ,,kūmos“ pyragas, o ,,krikštatėviai“ sudainavo ,,Ilgiausių metų“.

Trankių polkų ir skambių dainų linkėjo svečiai : rajono vicemeras Z.Mačernius ir Tytuvėnų apylinkių seniūnas Stanislovas Baltrušaitis.Šmaikščias dovanas įteikė Tytuvėnų kultūros centro darbuotojai : Regimantas Zenauskas, Henrika Barkauskienė, Neringa Bagdonavičienė bei Pagryžuvio filialo darbuotoja Aldona Ancikevičienė. Neseniai savo 50-metį atšventusios Šedbarų kapelos vadovas Stanislovas Butkus padovanojo visiems mūsų kapelos nariams po savo kapelos kompaktinį diską.

Šventės metu pagerbėme šeimininkus, kuriančius sodybų grožį.Jų mūsų kaime labai daug.Visų jų sodybų nuotraukos patalpintos neseniai bendruomenės išleistame 2010m.kalendoriuje ,,Mano kaimas“.Medžiagą kalendoriui rinko ir maketavo mokytoja B.Kasparienė.

Antroji šventės dalis - ,,krikštatėvių“ sveikinimų koncertas, vėliau – vakaronė.

Šventę rėmė: Tytuvėnų apylinkių seniūnija, kredito unija ,,Kelmės taupa“, Mockaičių kaimo bendruomenė. Šventę organizavo : kultūros namai, bendruomenė, biblioteka, mokykla.

Irena Sabaliauskienė

Tytuvėnų kultūros centro Mockaičių filialo renginių organizatorė

Mockaičių bendruomenės pirmininkė

2009_sodybos_AutoCollage_12_Images.jpg

 

IMG_2315.jpg

__vent___09_11_20_AutoCollage_10_Images.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuotraukose: Gražiausios kaimo sodybos, akimirkos iš šventės