2009.09.01
Labas, mokykla, o vasara – sudie

Saulėtą ir šiltą rugsėjo pirmosios rytą mokiniai, jų tėveliai ir kiti kaimo gyventojai rinkosi prie Mockaičių pagrindinės mokyklos į dvigubą šventę. Čia vyko renginys, skirtas Mokslo ir žinių dienai bei skulptūros Lietuvos vardo tūkstantmečiui atidengimui. Skulptūra pastatyta už savivaldybei pateikto projekto ,,Pažink, gražink ir garsink savo kaimą“ ir rėmėjų lėšas.

Šventė, skambant Lietuvos himnui, buvo pradėta vėliavos prie mokyklos pakėlimu. Visus susirinkusius su naujais mokslo metais sveikino mokyklos direktorius Antanas Banys. Renginyje dalyvavo: Kelmės kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algis Kutkevičius, rajono švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto pirmininkė ir jaunimo reikalų koordinatorė Jolanta Dausinienė, Tytuvėnų kunigas Kęstutis Šablinskas, individualios įmonės ,,Elirona“ direktorius Albertas Krėpša, skulptūros autorius Donatas Baronas su žmona, Tytuvėnų apylinkių seniūnijos seniūnas Stanislovas Baltrušaitis, Kelmės krašto televizijos atstovai: J. Skeberdienė ir R. Kančiauskas.

Labai norėjosi, kad toks mažytis Lietuvos kampelis kaip Mockaičiai kažkaip paminėtų Lietuvos vardo tūkstantmetį, todėl bendruomenei ir kilo idėja pastatyti skulptūrą šiai datai atminti.

Šventės metu skulptūros autorius Donatas Baronas pristatė savo darbą. Jis sakė, kad ta graži, jo rankomis išdrožta lietuvaitė, simbolizuoja mūsų tėvynę, o ugnelė jos rankose – tai šviesi mūsų šalies ateitis. Skambant dainai ,,Odė Lietuvai“, merginos tautiniais rūbais atidengė skulptūros užrašą. O kad taptume didele ir vieninga šeima, devintokė Liveta Vaičiulytė įžiebė simbolinį židinį – pasaulio šviesos ir gyvybės ugnį. Skulptūrą pašventino, visiems susirinkusiems gražių darbų ir dvasinės ramybės linkėjo kunigas Kęstutis Šablinskas.

Po to Mokslo ir žinių šventės proga mokytojus ir mokinius sveikino svečiai: kultūros ir sporto skyriaus vedėjas A. Krutkevičius, rajono švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto pirmininkė ir jaunimo reikalų koordinatorė J. Dausinienė, Tytuvėnų apylinkių seniūnijos seniūnas S. Baltrušaitis.

Kaip ir kasmet, pačius mažiausius mokinukus sveikino bibliotekininkė Danutė Šimkienė. Dešimtokai pasveikino pirmokus, įteikė jiems kuklias dovanėles, o mokyklos direktorius Antanas Banys – pirmokų pasus. Visą mokytojų kolektyvą sveikino ir prasmingo darbo, kantrybės, sveikatos, vaikų ir kolegų meilės bei pagarbos linkėjo bibliotekos, kultūros namų darbuotojos ir bendruomenės kolektyvas.

Renginį vedė mokyklos direktoriaus pavaduotoja Antanina Valčiukienė. Jai talkino devintokės: Indrė Rasickaitė, Viktorija Kančauskaitė, Liveta Vaičiulytė ir ketvirtokas Tomas Jocius..

Statant skulptūrą, tvarkant aplinką ir ruošiant šventę daug darbo įdėjo bendruomenės kolektyvas, mokyklos pagalbiniai darbininkai. Šventės organizatoriai : mokykla, kultūros namai, bendruomenė ir biblioteka.

Irena Sabaliauskienė

Tytuvėnų kultūros centro Mockaičių filialo renginių organizatorė

Mockaičių bendruomenės pirmininkė

DSCF4762.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSCN3027.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSCN3047.JPG